Toimipisteet

Kaikki liikkeemme tarjoavat täyden palvelun ja valikoiman.

Hämeenkadun liikkeessä huomioimme erityisesti opiskelijoiden, mutta myös lähialueiden yrityksien ja asukkaiden tarpeet. Ostoskeskusympäristössä toimiva Länsikeskuksen liike tarjoaa laajan valikoiman kirjallisuutta ja toimistotarvikkeita. Kaikki myymälämme tarjoavat täydellisen valikoiman oppikirjoja.

 

Linnankatu 16, Turku Keskusta

ma-pe 9-18, la 10-16

Kirjaosasto (02) 2831 020

Kirjatiedustelut: info@kansallinenkirjakauppa.fi

Paperiosasto / Toimistotukku (02) 2831 030


Hämeenkatu 7

ma-pe 9.30-17.30, la 10-16

Kirja ja paperi (02) 2831 050


Länsikeskus, Markulantie 150, Citymarket länsikeskuksen pääsisäänkäynti.

ma-pe 10-19, la 10-16

Kirja ja paperi (02) 2831 060


 

K-toimistotukku, Linnankatu 16, (02) 2831 030

 

Myyntipäällikkö Jaakko Turakainen
(02) 2831 041, 040-5275 164
jaakko.turakainen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

 

Myyntineuvottelija Mikko Korte
(02) 2831 042, 040-5275 165
mikko.korte@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

K-toimistotukku (myymälä) / Datamyynti, Linnankatu 16
(02) 283 1030

  

Hemmo Rumpunen
(02) 283 1030
hemmo.rumpunen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

Lauri Kangas
(02) 283 1094, 0400 629 007
lauri.kangas@datataito.fi

  

Ali Virtanen
(02) 283 1094
ali.virtanen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

DataTaito Turku, Linnankatu 16

Myynti (02) 2831 090

Huolto (02) 2831 091

www.datataito.fi

 

 

Kirjakaupan hallinto

Vaihde (02) 283 1000


 

 

Toimitusjohtaja Paula Palmroth
0500 521525
paula.palmroth@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

Talousjohtaja Aila Korte
(paperi / K-toimistotukku)
040 518 8350
aila.korte@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

Markkinointijohtaja Tuula Korte
(kirjat)
040 594 5453
tuula.korte@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

Laskutus / Opintotilit
(02) 2831 016
laskutus@kansallinenkirjakauppa.fi

 

Varasto (02) 283 1046

Ostoskori


Ostoskorisi on tyhjä

Ajankohtaista

Värien selitykset:
Myymälän hyllyssä.
  Hankintatuote, saatavuus saattaa olla epävarma.
 
 
  Painos loppu, myös kustantajan varastosta
 

Kirjatiedustelut:
info@kansallinenkirjakauppa.fi
puh. 02-2831020

Toimistotarvikkeisiin:
info@kansallinenkirjakauppa.fi
puh. 02-2831030
Facebook
0.13
Turun Kansallinen Kirjakauppa