Toimipisteet

Kaikki liikkeemme tarjoavat täyden palvelun ja valikoiman.

Hämeenkadun liikkeessä huomioimme erityisesti opiskelijoiden, mutta myös lähialueiden yrityksien ja asukkaiden tarpeet. Ostoskeskusympäristössä toimiva Länsikeskuksen liike tarjoaa laajan valikoiman kirjallisuutta ja toimistotarvikkeita. Kaikki myymälämme tarjoavat täydellisen valikoiman oppikirjoja.

 

Linnankatu 16, Turku Keskusta

ma-pe 9-18, la 9-15

Kirjaosasto (02) 2831 020

Kirjatiedustelut: info@kansallinenkirjakauppa.fi

 

Paperiosasto / Toimistotukku (02) 2831 030

Hemmo Rumpunen
(02) 2831 030
hemmo.rumpunen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

Marju Valtonen
(02) 2831 030
marju.valtonen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

Ali Virtanen
(02) 2831 098
ali.virtanen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

Hämeenkatu 7

ma-pe 9.30-17.30, la 9-15

Kirja ja paperi (02) 2831 050

Länsikeskus, Markulantie 150, Citymarket länsikeskuksen pääsisäänkäynti.

ma-pe 10-19, la 10-16

Kirja ja paperi (02) 2831 060

 

K-toimistotukku, Linnankatu 16, (02) 2831 040

 

Myyntipäällikkö Jaakko Turakainen
(02) 2831 041, 040-5275 164
jaakko.turakainen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

 

Myyntineuvottelija Mikko Korte
(02) 2831 042, 040-5275 165
mikko.korte@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

K-toimistotukku (myymälä) / Datamyynti, Linnankatu 16

  

Hemmo Rumpunen
(02) 2831 030
hemmo.rumpunen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

Marju Valtonen
(02) 2831 030
marju.valtonen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

Ali Virtanen
(02) 2831 098
ali.virtanen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

DataTaito Turku, Linnankatu 16, 2.krs

Vaihde (02) 2831 090

Huolto (02) 2831 097

Telefax (02) 2831 099

Myynti:

 

Mika Liimula, myyntipäällikkö

(02) 2831 092

mika.liimula@datataito.fi

 

Lauri Kangas

(02) 2831 095
lauri.kangas@datataito.fi

  

 

Kirjakaupan yhteystiedot

 

 

Toimitusjohtaja Paula Palmroth
(02) 2831 011, 0500-521525
paula.palmroth@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

 

Talousjohtaja Aila Korte
(paperi / K-toimistotukku)
(02) 2831 012
aila.korte@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

Markkinointijohtaja Tuula Korte
(kirjat)
(02) 2831 013
tuula.korte@kansallinenkirjakauppa.fi

 

 

Laskutus / Opintotilit Merja Ryhänen
(02) 2831 016
merja.ryhanen@kansallinenkirjakauppa.fi

 

Varasto (02) 2831 045

Ostoskori


Ostoskorisi on tyhjä

Lasten lehti pieni

Ajankohtaista

Värien selitykset:
Myymälän hyllyssä.
  Hankintatuote, saatavuus saattaa olla epävarma.
 
 
  Painos loppu, myös kustantajan varastosta
 
Facebook
0.19
Turun Kansallinen Kirjakauppa